Правилник о календару образовно-васпитног рада средњих школа за школску 2023-2024. годину
primalac: Sopstveni prihodi budžetskih korisnika Tehnička škola ,,15.maj“
uplata se vrši na račun škole:
840-31302845-09
model 97
poziv na broj
20-01950-04-01-742317-00
|
Ко је на мрежи: 12 гостију и нема пријављених чланова
Радионице за учеснике ODS пројекта
Након уводних активности, које су спроведене током јесени, од јануара до маја наставници пилот-школа сарађују на порталу пројекта у разноврсним активностима. У ту сврху организоване су радионице, предавања и обуке
У среду, 29. јануара од 20 часова одржана је прва онлајн радионице са носиоцима промена у школама на тему: Како се носити са променама и отпором према њима?
У суботу 1. фебруара од 10 часова одржана је радионица за све наставнике из пилот-школа. Вебинар је органзован у оквиру српске ODS – заједнице одвијаће се на Bigmarker – заједници Open Discovery Space – Serbia. Тема радионице: Осврт досадашњу праксу.
Школски ODS тим чине следећи наставници:
1. Хелена Костић
2. Милена Стојановић
3. Иван Марковић
4. Биљана Стојадиновић
5. Саша Милојевић
6. Марина Костић
7. Ненад Ђорђевић
8. Далибор Тодоровић
9. Оливер Ристић
10. Љиљана Глигоријевић
11. Даниела Тамбурић
12. Слађана Трајковић
Број ученика који ће бити укључени у пројекат 240.
Одељења која ће учествовати у активностима пројекта: I1, I2, I3, I5, I6, II3, II6, III1,III5, III6, IV2, IV4, IV5.
ТШ,,15.мај“ је јула 2013.год. добила међународни пројекат ODS-Отворени истраживачки простор ( Open Discovery Space ).
Пројекат има за циљ да подстакне дељење, прихватање, коришћење и примену постојећих база образовних садржаја. Биће демонстриран начин како да се школске заједнице укључе у иновативне начине поучавања и учења кроз ефикасну употребу електронских ресурса. Такође, биће промовисана изградња заједница бројних европских школа и њихово упућивање да користе и деле јединствене ресурсе кроз смишљене образовне активности. Поред тога, пројекат ће показати потенцијале електронских ресурса да задовоље образовне потребе ових заједница.
Дигиш LMS (learning manadement system) је систем за учење на даљину, односно преко интернета, подигнут на платформи Moodle. Креиран је од стране ИТ тима Универзитета Метрополитан у Београду. Дигиш дозвољава да се на систем постављају различити креирани материјали, предавања, вежбе, задаци, тестови, презентације и аудио-видео материјали. Уз интернет конекцију и регистрован налог ученици имају могућност да приступе свим материјалима и да из њих уче. На овај начин ученици средњих школа у Србији имају могућност да уче на најсавременији начин.
Шта Дигиш обезбеђује наставницима?
Шта Дигиш обезбеђује ученицима?
Као део подршке ЗУОВ-а, ангажовања наставника у реализацији пројектних активности вреднује се одређеним бројем бодова као стручно усавршавање у оквиру развојних активности школе.
ТШ,,15.мај“ је своје активности на пројекту започела једнодневном конференцијом – обуком 29.9.2013. у Београду. Професори Саша Милојевић и Иван Марковић, имали су прилике да се упознају са циљем и током пројекта, образовним путањама и педагошким сценаријом као и са практичном применом иновативних метода понуђених на порталу Дигиш.
Етапе и активности током учешћа у пројекту