мај 2024

Ваша IP адреса: 18.118.252.87
Серверско време: 2024-05-20 01:48:17

Још један успех!

У недељу 09.03.2014. године у просторијама Прве нишке гимназије "Стеван Сремац", одржано је окружно такмичење "Сајт за безбедан интернет" из рачунарства и информатике ученика основних и средњих школа нишавског, топличког и пчињског округа.

Ученица наше школе Милена Стојановић освојила је прво место на Окружном такмичењу "Сајт за безбедан интернет" из рачунарства и информатике.

На такмичењу је победила са сајтом “Безбедно на интернету”, који је по оцени жирија највише ауторски.

- Такмичење је обухватало три дела (тест знања, оцена сајта од стране стручне комисије и практични део -одбрана сајта). Рад је од стране комисије оцењен највишом оценом. Идеја је од самог почетка била да не буде много копираног садржаја, кога на интернету има у великој мери, већ да преовладава материјал који смо радиле самостално. Различите теме и решења представљени су помоћу слика, видеа, стрипова. Урадићемо још материјала, отворићемо нове теме и покушаћемо да се на државном такмичењу покажемо у што бољем светлу, каже ментор, наставник математике Слађана Трајковић, која је са Миленом учествовала на такмичењу.

Првопласирана ученица додаје да је за њу израда сајта била изазов и да је захваљујући знању које стиче у школи успела да га у потпуности испланира и сачини.

– Oво је за мене једно велико искуство, научила сам доста тога и успела да заједно са професорком направим нешто ново што је и комисија увидела. Конкуренција је била изузетно јака и самим тим је ово прво место за мене изузетна награда. Предстоји нам државно такмичење за које се пуно спремамо и надамо се новом успеху - додаје Милена.

Организатори такмичења су Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Удружење професора информатике Србије уз подршку Педагошког друштва информатичара Србије.

Ово такмичење спада у такмичења од националног значаја по одлуци Министарства просвете.

Државно такмичење одржаће се 30. марта.

Сајт се налази на адреси https://sites.google.com/site/bezbednonainternetu/.

Коментари

-7 # Milan 02-04-2014 16:42
Kako to da je mentor nastavnik matematike na takmicenju iz racunarstva i informatike? Zar to nije krsenje zakona?

+5 # Sladjana 05-04-2014 14:12
Овако изгледа текст конкурса објављеног на листи ПДИС: www.pdis.org.rs/pdis/index.php?option=com_content&view=article&id=2319:tkmupissajtzabezbedaninternet&catid=46:takmienja-sajt-za-bezbedan-internet&Itemid=89
Текст конкурса се може наћи и на сајту Министарства за телекомуникације.

У тексту конкурса се јасно каже да ментори могу бити наставници свих струка, стручни сарадници, педагози, психолози, библиотекари, тј.сви који су мотивисани да се баве овом темом. Овај рад је на окружном такмичењу заузео прво место, на државном четврто.Резулта те државног такмичења можете погледати на вези www.e-gimnazija.org/(доле, на крају странице налазе се резултати финалиста после последњег круга елиминације).

Кршења закона ни по једној тачки није било.

Жалосно је што у школи која школује електротехничар е рачунара нема заинтересованих наставника стручних предмета за оваква и слична такмичења.