Правилник о календару образовно-васпитног рада средњих школа за школску 2023-2024. годину
primalac: Sopstveni prihodi budžetskih korisnika Tehnička škola ,,15.maj“
uplata se vrši na račun škole:
840-31302845-09
model 97
poziv na broj
20-01950-04-01-742317-00
|
Ко је на мрежи: 19 гостију и нема пријављених чланова
Полазницима обуке за рад на ЦНЦ машинама, шивењу и кројењу, а реч је о припадницима ромске националности, данас су подељене уверења о завршеној обуци. Сама обука спроведена је у оквиру пројекта „ЈОBS“, који је део глобалног пројеката „Миграција у функцији одрживог развоја“.
Међунарсона организација IОМ и UNDP у Србији спроводе овај пројекат, а финансира швајцарска Влада кроз швајцарску Aгенцију за развој и сарадњу ( SDC).
Подели уверења присуствовали су заменик градоначелника Града Прокупља Мирослав Антовић, градски већник за просвету Катарина Вељовић, Моника Петровић из организације IOM и председник Друштва Рома „Прокупље“Дејан Живковић..
Честитајући полазницима на завршеној обуци заменик градоначелника Антовић рекао је да је швајцарска агенција SDC финансирала пројекат у износу од 121.100 швајцарских франака, IOM 95.000 CHF, a град 25.100 CHF, што је око 2,5 милиона динара учешће Града.
-Надам се да ће отварањем Индустријске зоне и привлачењем инвеститора многи полазници ове обуке брзо наћи своје запослење. Обука за рад на ЦНЦ машинама, за кројење и шивање биће настављена и у наредном периоду, изјавио је он.
-Град Прокупље активно је узео учешће у овом пројекту који је почео да се реализује пре неколико година. Полазници обуке су сада стекли нова знања и вештине за рад на одређеним пословима. Ово је изузетно важно ако се зна да ће у Индустријској зони бити отворени нови производни погони где ће бити потребна обучена и квалификована радна снага, изјавила је већник Катарина Вељовић.
Директор Техничке школе „15.мај“ у Прокупљу, у чијим кабинетима се обављала обука, Биљана Миленковић изјавила је да су партнери на пројекту били Град Прокупље, Национална служба за запошљавање Прокупља и Друштво Рома „Прокупље“.
-Обука за рад на ЦНЦ машинама,шивање и кројење трајала је од средине новембра прошле до средине фебруара ове године. Обуком су било обухваћено 24 кандидата на ЦНЦ машинама и 12 за кројење и шивање.Почетком марта креће нова група за обуку на ЦНЦ машинама, кројењи и шивање, изјавила је Миленковић и нагласила да је пријатно изненађена интересовањем које су полазници показали током обуке за стицање што више знања и вештина за рад на одређеним пословима.