2080172

Серверско време: 2024-03-29 08:24:08

СРЕЋАН ДАН ШКОЛЕ!

Поштоване колеге, драги ученици,

Обраћам вам се на овај начин, јер је ситуација заиста неуобичајна. Пре свега, желим да вам честитам Дан школе, који ове године не обележавамо свечано, како доликује. Ипак, иако нисмо заједно, успели смо последњих дана да обавимо и промоцију школе и да истакнем још једном да смо први и најкреативнији у презентацији. Желим да Вам кажем, да сам заиста поносна на све Вас, јер сте се изузетно снашли у овим условима и сви дали допринос да наша школа ради.

И без обзира на све, успели смо да сви зајендо одржимо наставу, преносимо и усвајамо знања, што је и основни задатак школе. Истовремено показали сте да сте озбиљни људи, хумани и пожртвовани, који су спремни да науче нове начине савладавања и преношења градива. Захваљујући свима нама, наша школа остварила је одличне резултате и у овом периоду.

Можда би требало да се мало осврнемо и на годину која је за нама и да се подсетимо свега  што смо урадили, како би се унапредила настава, али мислим да сте сви свесни да крупним корацима грабимо напред и то се доказало кроз ово време у којем смо.

Желим да наставите и даље да се трудите да будете што бољи. Све ће ово проћи, али остаје још много знања које чека да га пренесемо и усвојимо. Зато изађите из ове ситуације јачи, паметнији и хуманији, као што су то многи већ показали у данима који су иза нас. Посебно бих истакла хуманост наших ученика који су у овом ванредном стању показали колико су дивни, помажући својим старијим комшијама.

Поносна сам и на колеге, које су се одлично снашле у овим новим условима наставе и показале спремност, стрпљивост и одлучност да ученицима пренесу знање.

Још једном честитам Вам Дан школе,  ускоро ће мо опет бити у нашој школи и наставити са нормалним животом.

Срдачан поздрав!

Биљана Миленковић