2079754

Ваша IP адреса: 3.81.79.135
Серверско време: 2024-03-28 22:06:40

Kодирај као што мислиш!

Међународна недеља програмирања у Техничкој школи обележена је у петак, 13.октобра. Ученици и наставници школе организовали су предавања, радионице и представљање радова ученика првог, трећег и четвртог разреда, смер електротехничар рачунара. Догађај ,,Кодирај као што мислиш“ окупио је 80 ученика осмог разреда основних школа на територији града Прокупља. Учесници догађаја имали су прилике да сазнају шта је кодирање и какве врсте кодова постоје, који су најчешће коришћени програмски језици који ће им требати за запослење или даље школовање, како изгледа кодирање у HTML језику и неке елементе CSS језика. О кодирању и алгоритмима  предавање је одржала наставница електро групе предмета, Драгана Милићевић Динић. Ученици првог и трећег разреда представили су сајтове које су радили помоћу HTML И CSS језика, а основци су имали прилику и да покушају да направе своју прву wеб страницу. Ученици трећег разреда Техничке школе одржали су интересантно предавање о тамним странама интернета, тзв. Dark Web. Ова предавања су упознала ученике са основама процедуралног и објектног програмирања, базама података и како се креирају статичке и динамичке веб странице.

Програмирање је веома корисна вештина којом ученик развија способност решавања проблема, креативност и вештине комуникације. Оно развија општу логику и способност брзог прилагођавања променама. Компјутери су посталии саставни део живота у тој мери да се непознавање “језика” компјутера може сматрати врстом неписмености. У средњим стручним школама на територији Републике Србије програмирање се изучава у веома малом броју школа (свега 25%) а своди се на изучавање једноставних база податка. Ове године , Техничка школа ,,15.мај” учествује у два велика догађаја: EU Code Week - ‘’ BIG STEP IN LEARNING PROGRAMMING WITH GOOGLE’’ чији је иницијатор и организатор EУ Kомисија из Ирске и Meet and Code у организацији EУ Комисије из Немачке. Иначе, за програм Meet and Code одабрано је само седам школа из читаве Европе, међу којима је и наша.

Фотографије догађаја О В Д Е.

Видео  О В Д Е

Гостовање на телевизији О В Д Е